Event progresja – ranking

W komentarzach dotyczących poprzedniego wpisu (link) na ten temat jeden graczy stworzył bardzo rozsądny system wyliczający punkty rankingowe.

Uwzględniał on wielkość zlecenia (procent ładowności całej spedycji) i odległość zlecenia i to właśnie ten system zostanie dodany jako główny ranking dla tego eventu.

Działa on na zasadzie:
Odległość zlecenia mnożona razy wielkość zlecenia, zaokrąglona zawsze do góry.

Przykłady:
- odległość 10 km, pierwsze zlecenie w evencie (czyli 5% ładowności spedycji): 10 razy 0,05 = 0,5 nastepnie zaokrąglamy do góry co daje 1 punkt do rankingu;
- odległość 500 km, pierwsze zlecenie w evencie: 500 razy 0,05 = 25 punktów;
- odległość 500 km, drugie zlecenie w evencie (czyli 10% ładowności): 500 razy 0,1 = 50 punktów;

Propozycja wyliczenia rankingu:
Punkty zdobyte na zleceniach wykonanych w terminie, minus punkty na zleceniach wykonanych nieterminowo.

11 myśli nt. „Event progresja – ranking

 1. A tak spytam bo niedoczytalem co bedzie dawal ten ranking jakies korzyści czy tylko bedzie on na zasadzie rankingu soedycji.

  • Ranking to tylko ranking.

   W planach są bonusy które będzie można „odbierać po uzyskaniu np. 100 000 km w tym evencie”, ale tego na ten czas nie będzie. Liczba jest przykładowa.

 2. Juz tlumacze. W trakcie 1 zlecenia na 500km za ktore dostane 50pkt jestem w stanie zrobic z 20 zlecen na 10km gdzie liczac za poerwsze dostane 1pkt za kolejne 1pkt za kolejne 2 kolejne 2 kolejne 3 kolejne 3 kolejne 4 kolejne 4. 5.5.6.6.7.7.8.8
  16 zlecen da mi 72 pkt

  • No ale porównujesz 1 zlecenie do kilku…
   To wystarczy ze weźmiesz jeszcze tylko jedno (do pierwszego rachunku) na 500 i co wtedy ? Bo przecież będziesz wstanie wziąć kolejne. Będzie duża różnica punktowa na korzyść długich zleceń, nie oszukujmy się ilości w okolicach 10 zlecenia będą duże…

   Według mnie za dwa zlecenia na 500 km, przy sumie ładowności 15% daje już 75 punktów a co dopiero gdy weźmiemy kolejne zlecenia.

 3. Zresztą ja nigdy nie jestem przeciwny kominom, są one krótkie więc trzeba częściej wysyłać, nigdy nie widziałem potrzeby karania kogoś (mam tu na myśli tę reputację) za to że lubi częściej być w grze :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>