29 myśli nt. „R4 – wyniki

 1. A ja pozwolę sobie zapytać dlaczego nie przewidziano żadnej nagrody za drugie miejsce? Bo o ile pamiętam to w poprzednim konkursie nagrodzono 25 osób a w jeszcze wcześniejszym 50, podczas gdy tym razem jedynie 5. Nie jestem pewien czy ta tendencja zmierza w dobrą stronę.

 2. Nie chodziło mi o jakość nagród, ale o ich ilość. Może właśnie dlatego zainteresowanie serwerem było niewielkie, bo sporo osób pomyślało że nie opłaca się grać skoro i tak nic z tego nie będą mieć. Osobiście byłem w spedycji która na S4 dostarczyła większość zleceń konkursowych (bodajże 8). Może to i samolubne ale uważam że mnie i kolegom ze spedycji też należała się jakaś nagroda za zaangażowanie i poświęcony czas.

 3. Zainteresowanie nie mogło być wysokie, gdyż wszyscy wiedzą, że przy takich regułach wystarczy odpowiednio dużo zapłacić w postaci czeków aby wygrać. Nie są potrzebne ani umiejętności ani strategie. Może warto pomyśleć, aby zrobić 2 kategorie nagradzanych. Ci, którzy grają za kasę i Ci którzy grają zwyczajnie.

 4. To ja Wam powiem wydali łączenie 1837 czeków, są to czeki także z bonusów jakie otrzymali, część z nich była wydana także na CB spedycyjne, a większość to konto premium.

  Czy to dużo?

 5. Jeśli chodzi o mnie to wydałem około 500 czeków z czego 400 na premium poszło. a reszta na zlecenia niespedycyjne a dokładnie na przedłużenie budzików. Więc nie trzeba było za dużo inwestować aby być na 1 pozycji.

 6. Użycie czeków w początkowej fazie daje przewagę, której nie da się nadrobić w fazie późniejszej. Uważam, jednak że gra za pomocą czeków i bez nich jest całkowicie inna. Sam kupiłem około 500 czeków, co nie pozwoliło mi nawiązać kontaktu z czołówką, gdyż było to za późno. Przypuszczam więc, że dane o 1837 czekach są mało dokładne. No chyba, że istnieje inny sposób poza czekami aby za pomocą 30 samochodów zrealizować 360 kursów w dzień i zarobić milion. Uważam, że czeki powinny pozwalać na kupno lepszego samochodu, szkolenie kierowców itd. Ale przedłużanie terminu zlecenia lub skracanie czasu przejazdu powodują, zbyt dużą przewagę, nad grającymi bez wspomagania. Które miejsce na świecie R4 zajęła 1 osoba, która grała bez czeków?

  • 1837 to jest dokładna liczba czeków jaką pozyskali / otrzymali bonusem Ci gracze.

   Konto premium dla 5 osób to już 1000 czeków, więc pozostaje 837 czeków na 5 osób na inne rzeczy, więc prawdopodobnie źle Pan wykorzystał swoje czeki.

   Licząc na to, że konto premium było darmowe na 14 dni, to gracze Ci kupili te czeki dopiero po 14 dniach gry. Nie sprawdziłem tylko czy każdy z tych graczy miał dokupywane premium, ale to i tak nie zmienia postaci rzeczy, że czeki u tych graczy nie odgrywały głównej roli w pozyskiwaniu punktów.

   Szkoda, że przez inne gry macie złe podejście, że aby być TOP 1 to trzeba pakować czeki, zastanawiam się czy wgl jest sens dawania ograniczeń czekowych, bo zawsze są jak widać zbędne dyskusje i oskarżenia, że i tak pakowali realną kasę.

 7. Jeżeli możemy za czeki kupić 2 auta w cenie jednego albo teleportować pojazd o kilkaset kilometrów to jest realna pomoc w zdobywaniu punktów. Nie zamierzam się spierać bo to jest rzecz oczywista. Ja rozumiem, że portal potrzebuje zakupów czeków aby zarabiać więcej niż za klikanie w strony i nie bronię nikomu kupować. Jednak stwarza to nierówne szanse i każdy to wie i stąd wynika mała popularność. Żadnego ze światów konkursowych nie dało się wygrać nie używając czeków. Ponawiam pytanie, które miejsce miała pierwsza osoba która grała bez czeków?

  • Przeliczenie tych 5 osób zajęło mi pół godziny.
   Przyznam, że mam ważniejsze sprawy niż szukanie takiej osoby, zresztą na końcu serwera grało tylko 10 osób, więc większość przestała grać i jedyną opinią z jaką się spotkałem to że był za trudny, że trudno zgrać ekipę i potem walczyć. A nie to że były czeki.

   Wolę przygotowywać S6 niż szukać osoby która nie kupiła czeków… Rozumiemy się?

   Pewnie Pan też czeka na S6 ? Gdzie będzie trochę nowych zasad :)

 8. Manipulacja faktami polega na założeniu, że czeki były wykorzystywane jedynie do zapewnienia premium. Bo największa pooc to nie premium, a niskie ceny aut i teleportacje samochodów, skracające czas zleceń.

 9. Niestety, nie czekam na żaden nowy świat ani konkursowy, ani zwykły. W mojej subiektywnej ocenie gra za realne pieniądze i gra za pieniądze z reklam zbyt mocno rozjechały się od siebie. Ale to moja subiektywna ocena, do której mam prawo. Gram w tą grę kilka ładnych lat zaczynając od S3 przez S4 od początku i niestety, chyba starczy. Zobaczymy może się jeszcze przekonam. Wszystkiego dobrego.

 10. Jeżeli niezależnie od technologii będzie można kupować auta premium to zmieni in minus. Po co rozbudowywać badania jak starczy kupić czeki i zapłacić nimi za lepszą technologię? Poza tym gra straciła chociaż częściową realność w porównaniu z czasem kiedy zaczynałem grać. W firmie transportowej nikt się nie martwi czy musi wynaleźć silnik czy może dorzuci kolejny trybik w skrzyni biegów. Za dużo opcji dodatkowych za mało realnej troski właściciela firmy transportowej.

 11. Jeżeli świat będzie działał tak jak w wersji beta, to nie ma sensu zakładać tam konta, jeśli nie planuje się grać na czekach. Wchodzisz do dilera i masz komunikat nie spełniasz warunkw technologicznych aby zakupić auto. Tłuczesz się więc scorupami przez tydzień albo dłużej aby spełnić warunki do zakupu ciągnika. Albo idziesz na skróty płacisz 20 zł i kupujesz ciagnik siodłowy, który każdym kursem zarabia 13 razy więcej niż Ty na każdym kursie. Zanim osiągniesz poziom technologiczny niezbędny do zakupu ciągnika gracz który zainwestował chociaż w 1 auto ma w tym czasie 13 zestawów. :) Gratki za pomysł:)

  • Gracze chcą zmiana, a nie otwierania wciąż tego samego, sami chcieli „odblokowywania silników” aby mogli ulepszać swoje auta, bo to będzie kazało im więcej kombinować i dokonywać wyborów, które są lepsze dla ich typu gry.

   Wie Pan co to ja mam propozycję ja będę Panu wysyłał faktury za serwer na którym będzie ten świat utrzymywany, a ja nie wprowadzę tam czeków, dlaczego?
   Bo nawet woda w tym kraju nie jest za darmo, a brak czeków oznacza, że trzeba sfinansować serwery i ich obsługę za coś innego, czy zgadza się Pan być sponsorem całego serwera?

   A jak uważa Pan, że gra jest niesprawiedliwa to proszę się rozejrzeć po rynku i zapraszam do niemieckich tworów i proszę utrzymywać niemiecką gospodarkę a potem się dziwić, że w Polsce nic nie ma.

 12. Po wpisie o cenzurze pojawiły się posty, które czekały na moderację, pomimo, że późniejsze już się ukazały. Ja nie neguję zmian. Mówię jedynie, że w przypadku serwerów konkursowych warto by wprowadzić 2 kategorie nagród lepsze dla grających na czekach i słabsze dla grających bez wspomagania. Ja Panu nie bronię zrobić nawet samego logowania za opłatą. To Pana strategia marketingowa. W przypadku zwykłych serwerów wyrażam opinię, że wprowadzenie technologii i możliwości zakupu aut z pominięciem rozwoju za kasę. Stawia w mocno uprzywilejowanej sytuacji tych którzy grają za kasę. Przywileje powiny być, ale wydaje mnie się że proporcja jest mocno zachwiana. Pozdrawiam miłego dnia:)

 13. Oho, widzę że rozgorzała bardzo intensywna dyskusja (niekoniecznie na temat) :P Jeżeli to jeszcze kogoś obchodzi to ja grałem na R4 bez czeków i pod koniec miałem chyba 5-tą pozycję-to jednak związane jest z tym że wtedy większość osób już sobie odpuściła. Gdy powstawały spedycje to byłem w okolicach 10-tego miejsca, pewnie dlatego nie przyjęli mnie do tej „właściwej” :) Ale skoro już jest rozmowa o kosztach to zapytam z ciekawości: czy zakup czeków jest jedynym źródłem dochodu gry? A co np. z pieniędzmi z reklam-czy są one aż tak marne że na nic nie wystarczają? Nawet jeżeli faktycznie tak jest, to może gdyby konto premium (które likwiduje reklamy) przestało być niezbędne do gry to zwiększyła by się liczba odbiorców treści promocyjnych a tym samym wpływy z nich?

  • Reklamy mają bardzo niski przychód, dlatego że użytkownicy którzy je wyświetlają w grze (z czego większość ma programy blokujące), są to powtarzalni użytkownicy dlatego cena za klik jest dużo mniejsza niż w postaci stron na które wchodzi więcej użytkowników unikalnych. Tutaj na użytkownika przypada średnio 40 odsłon na wejście to bardzo dużo…

   Konto premium to koszt 10 zł na miesiąc, czy to tak dużo?
   A liczba graczy wykupująca nie jest duża, zwróćmy uwagę że nowi użytkownicy mają darmowe konto premium na 14 dni… Czyli nowi użytkownicy nie wnoszą wartości dla strony pod względem unikalności. I współczynnik jest niski. Jednak wole nie pokazywać reklam nowym użytkownikom, wolę aby mogli przetestować grę niż oglądali reklamy.

 14. Prawda jest taka że i tak zawsze znajdzie się ktoś kto będzie narzekał. Powiem tyle, jak coś nie pasuje to nie graj i nie zawracaj komuś gitary. Pozdrawiam

 15. Nikt nikogo nie zmusza do grania na czekach to jest dla ułatwienia sobie gry ja np na s5 zainwestowałem cos kolo 200zloty i nie mam z tym problemu z racji iż szanuje speeda za kawal dobrej roboty mimo ze loguje sie pare razy by wyslac masowo auta fakt faktem przy większej ilości aut nie ma sensu gry bez czeków bo musisz miec naprawde dużo czasu by kazde pokolei wyslac w trasę ja bym wprowadził wiele innych zmian lecz nie mam czasu tez by to wypisać jakie i po co z reszta ja wole utrudniać grę by nie byla nudna a po postach widzę ze większość to Typowa Polszczyzna aby robic tak by się nie narobić :-) gra ma sprawiać przyjemność ale tez czegos nauczyć zaczniecie borykac sie z problemami w zyciu realnym to nabierzecie pokory do tego co robia inny w tej grze i ile musza poświęcić swojego wolnego czasu na to i wierzcie mi lub nie jest to mega czaso chłonne pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>