Termin płatności za wykonane zlecenia spedycyjne

Forum pomysły graczy

Dziś został wprowadzony termin płatności, wynosi 14 dni od daty ukończenia zlecenia. Za jakiś czas administracja zacznie ścigać spedycje które nie regulują swoich wydatków.

6 myśli nt. „Termin płatności za wykonane zlecenia spedycyjne

 1. szkoda że temat na forum został zamknięty, ponieważ jest to źle wymyślone i tutaj:

  „Witam,


  Nie od dzisiaj wiadomo, że niektóre spedycje nie chcą wypłacać pieniędzy – zwłaszcza po ich opuszczeniu przez gracza.
  Wg mnie działa to na niekorzyść przewoźników z racji tego, że pracę wykonali.

  Pozdrawiam,

  A jak ów gracz weźmie zlecenie np. powiedzmy bierze sobie zlecenie po 20 %, zrobi 80% takiego zlecenia, pozostawi niewykonane 20% i widzę ze opuścił spedycje to nie wykonał według mnie pracy i zapłata mu się nie należy przynajmniej za ostatnią przewiezioną część, bo jak zlecenie nie będzie wykonane w terminie to właściciel spedycji zapłaci karę a nie ten gracz co odszedł
  Czy ten pomysł będzie obejmował takie przypadki ?

  Ale czemu ja mam się martwić, że rozdajecie „zleceniodawcę” wszystkim? Rozdawajcie mądrze funkcje to nie będzie takich sytuacji.

  to z całym szacunkiem speedy racji nie masz.
  A błąd polega na tym że termin wypłaty dla gracza nie powinien być liczony od daty wykonania przez niego zlecenia tylko od terminu zlecenia.
  Liczę że wiesz o co chodzi i że dojdzie do zmiany.
  Chociaż dalej nie wiem dlaczego firma a już na pewno nie pracodawca-właściciel firmy ma ponosić jakieś zobowiązania wobec graczy dokonujących sabotażu.

  • Myślę, że to trzeba przedyskutować na forum od której daty to powinno być liczone. Ja myślę, że spedycja powinna mieć zaplecze finansowe przed pobraniem jakiegoś zlecenia, więc powinna regulować swoje zobowiązania na bieżąco.

 2. Wg mnie obecna data jest bardziej miarodajna.
  Wielokrotnie poruszane było na forum, że budżet spedycji jest zależny od polityki zarządzania jaką prowadzi właściciel.
  Odnosząc się do wypowiedzi Łukasza, co zrobisz jeżeli zlecenie w całości wgl nie będzie wykonane, a właściciel nie będzie skory wypłacić Ci pieniędzy mimo że swoją część (do której się zobowiązałeś) wykonałeś , a zawalił ktoś inny ? Wiele spedycji dzieli na części zlecenie i robi je kilka osób. Ty wykonałeś swoją pracę w danym terminie i Twój Szef ma Ci zapłacić do 14 dni. To zmuszenie właścicieli do sumiennej i odpowiedzialnej współpracy z innymi.
  Tak samo, gdy spedycja jest stratna w momencie wykonania zlecenia po terminie. Nie zapłacisz mu, tłumacząc się że 100% zapłaty nie wpłynęło na konto ?
  Przy założeniu spedycji na jej konto wpływa 30 mln zł. Wraz z rozrostem spedycji wiadomym jest, że budżet musi być bardziej elastyczny bo na spedycję mogą zostać przyjęte różne zlecenia które zaraz wypłukują nam pieniądze z konta.

 3. Spróbuje Ci wytłumaczyć o co mi chodzi z datą Termin zlecenia
  więc:
  przyjmujemy że nie rozdaje byle komu rangi zleceniodawcy i dyspozytora żeby nie było… sam przyjmuje i dziele zlecenia
  i tak żeby było dobrze liczyć biorę zlecenie za 1 000 000 000 zł
  i po rozmowach z przewoźnikami dziele np dla 4 po równo (ja nie jadę z tym towarem) wychodzi 250 000 000 zł
  termin przyjęcia zlecenia : 22.05.2014
  termin wykonania zlecenia : 16.06.2014
  i teraz 3 graczy ma więcej czasu lub aut i uporało się ze zleceniem do końca maja czytaj 31.05.2014 + Twój termin 14 dni na wypłatę wychodzi że do 14.06.2014 mam zapłacić 750 000 000 zł bo będzie kara albo odsetki ale dlaczego??
  Zlecenie nadal nie wykonane a ostatni przewoźnik wykonuje swoją część w ostatni dzień i wtedy dostaje wypłatę spedycja i od tej daty powinno być te 14 dni od daty terminu bądź wykonania całego zlecenia.
  Teraz powinno być jeszcze coś takiego abym mógł zablokować wypłatę. A dlaczego, dlatego że przyjęliśmy że ostatni przewoźnik wykonał w terminie a jak nie to po terminie zlecenia musiałbym zapłacić 750 000 000 zł trzem pozostałym według umowy do 14 dni +od tego zlecenia jakieś 500 000 000 zł kary i jeszcze 250 000 000 zł temu który się nie wyrobił bo dostarczył 17.06.2014 +14 dni mam zapłacić A JA SIĘ PYTAM ZA CO???
  Teraz przydała by się opcja ocięcia wynagrodzenia takiemu przewoźnikowi na poczet części kary jaką musi ponieść spedycja powiedzmy że kare dzielimy na 2 spedycja czyli ja i on … czyli ma pecha nie otrzymuje za ten kurs wynagrodzenia trudno ale przewoźnicy powinni mieć też jakieś poczucie odpowiedzialności i zobowiązania wobec tego czego się podejmują a nie tylko same ochronki i bonusy.
  Spedycja to odpowiedzialność zbiorowa!!!
  Jak komuś nie pasuje lub chce przewozić mniej to przecież zlecenie nie musi być dzielone po równo to był tylko przykład, to może zrezygnować i zaznaczyć alby na ten czas nie przyjmować zleceń od spedycji tutaj chyba nikt nikogo nie zmusza, przynajmniej u mnie nie masz czasu z jakiegoś powodu nie jeździj ale jak się podejmujesz zlecenia to je wykonuj sumiennie.

 4. A co w przypadku, gdy spedycja jest jednoosobowa? Sorry, ale jeśli system stwierdzi, że sam sobie nie wypłacam kasy i zlicytuje mi auto, żeby oddać mi kasę to… Mam nadzieję, że nie tylko ja widzę, że to jest nielogiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>