Komunikat – strona wyłudzająca dane

Od jakiegoś czasu różni gracze (zakładają konta tylko po to by wysyłać link) wysyłają adres dotyczący nowej gry „Autobusowej”.

Otrzymaliśmy wiele zgłoszeń dotyczących tego, że graczom ktoś włamuje się na konta – znaleźliśmy jeden wspólną rzecz między tymi kontami. Wszystkie zarejestrowały się na tej nowej grze / forum tej gry.

Problem nie polega na bezpieczeństwie danych Naszej gry, tylko gracze rejestrowali się podając ten sam adres email i to samo hasło, dzięki czemu osoby zarządzające tamtą stroną (administrator mógł zapisywać Wasze hasło w taki sposób, że mógł je z łatwością sam odczytać) mogły przejąc dane do Waszego konta na portalu CT (jeśli osoba rejestrująca się tam podała te same).

Prosimy wszystkie osoby, które rejestrowały się na portalach, grach, forach otrzymanych w fax’ie od innych osób w grze o zmianę hasła do kont w grze i na portalu naszej gry, na silniejsze niż dotychczas. Z tego co zauważyliśmy fax’y były głównie wysyłane do graczy wysoko w rankingu.

Prosimy także nie rejestrować się na stronach „nieznanego pochodzenia”, a jeśli już chcecie to prosimy podawać inne adres email niż do konta CT.

Tutaj można zmienić hasło do konta na portalu CT, wystarczy podać email na ktory się logujecie do poratalu, na emial przyjdzie wiadomość w której będzie można podać nowe hasło : http://cargotycoon.pl/password-recovery

2 myśli nt. „Komunikat – strona wyłudzająca dane

  1. No i sie wyjasniło ! byłem Atakowany zostałem wyrzucony ze spedycji tłumaczac sie ze to nie ja pisałem ! nie pobierałem zlecen ! Bana tez dostałem ktos pisał głupoty na moim nicku rozne faxy pisał wiec ciekawe kto to teraz wyprostuje ! bana mi anulowac na CT pozdrawiam

    • Przepraszam ale to, że Pan/Pani zgłosił/a to o niczym nie świadczy, bo może Pan/Pani zrobił/a tak tylko dlatego, że inni tak mówili.
      A to, że ktoś się Panu/Pani włamał na konto tym sposobem – to przepraszam ale to tylko Pana/Pani wina.
      Ja nie jestem w stanie zweryfikować czy to Pan/Pani obrażała innych graczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>