Nowy system wysyłania

Na s0 dokonujemy pierwszych testów nowego systemu wysyłania. A w tym wpisie postaram się szczegółowo opisać jego zasadę działania.

Podgląd na dyspozytornie:

Nowy system wysyłania 11. Bardzo proszę zwrócić uwagę na tą ilość, powinna się ona zmniejszać w raz z każdym wysłanym samochodem.

Standardowe wysyłanie samochodów
( auto wraca do garażu z którego wyruszyło )

Klikamy na „Nowe wysyłanie”, kiedyś zmienimy to na którąś z strzałek.

Nowy system wysyłania 22. Ta ilość oznacza jaką ilość towaru chcemy wysłać tym rzutem, standardowo wpisane jest tam ilość jaka pozostała, jeśli chcemy wysłać mniej to wtedy wpisujemy odpowiednią ilość.
3. Tutaj mamy podane trasy jakimi będą poruszały się nasze samochody. Proszę zwrócić uwagę na ostatnią trasę, w przykładzie jest to „Warszawa – Lipniki” co oznacza, że nasze samochody wrócą do garażu z którego zostały wysłane.
4. To informacja o tym, że wyświetlone samochody pochodzą z miasta w którym aktualnie przebywamy.

Teraz wystarczy, że zaznaczymy samochody, które chcemy wysłać i wciśniemy guzik „Wyślij”.

Jeśli kogoś interesuje co oznacza pierwsza trasa, czyli „Lipniki – Lipniki” jest to dojazd samochodu do miejsca z którego zabieramy nasz towar ze zlecenia, bo przecież nikt nie przywozi Nam go do garażu, no nie?

No to po wysłaniu samochodu mamy:

Nowy system wysyłania 6Proszę zwrócić uwagę, że wartości uległy zmianie.
5. Od początkowej wartości 11 100 została odjęta wartość 9 000 czyli ładowność naszego samochodu.
6. Tutaj natomiast bez zmian, wartość w drodze powiększyła się o 9 000.

Przejdźmy na stronę główną:

Nowy system wysyłania 77. Proszę zwrócić uwagę, że to jest tylko transport naszego towaru, powrót samochodu do garażu pojawia się dopiero po dostarczeniu i zakończeniu wyżej widocznego zdarzenia.

No i po upływie 2h 12 min mamy:

Nowy system wysyłania 88. Jak widać trasa zmieniła się, jest to powrót naszego samochodu do garażu z którego wystartował.

Proszę zauważyć, że towar został już dostarczony i powinien być widoczny w dyspozytorni jako:

Nowy system wysyłania 99. Czyli ilość towaru w trasie zmniejszyła się o 9 000, natomiast liczba towaru dostarczonego została powiększona o tą wartość.

Wysyłanie samochodów – opcja rozbudowana
( tutaj mamy możliwość wybrania, z którego garażu samochody będą wyjeżdżały do zlecenia, a także mamy możliwość do którego garażu mają wrócić po dostarczeniu towaru )

Wybieramy jakieś zlecenie.

Nowy system wysyłania10. Aby mieć możliwości wyboru garaży klikamy na „Własny transport” rozwija nam się menu z możliwością wybrania 2 garaży.
11. Pierwszy z nich to garaż z którego mają nam się wyświetlić samochody.
12. Drugi z nich to garaż do którego mają wrócić nasze samochody po wykonaniu trasy.

Nowy system wysyłania13. Wybraliśmy, że to zlecenie wykonają samochody z miasta Ostrołęki.
14. Proszę zwrócić uwagę, że pojawiała się nam nowa trasa, jaką będą jechały samochody, proszę zauważyć, że ostatnia trasa w trzecim wierszu jest to trasa powrotna i jeśli nie wybierzemy garażu powrotnego to auta wracają nam do garażu z którego wyjechały.
15. Tutaj pojawiła się lista samochodów które stacjonują w tym momencie w Ostrołęce.

Nowy system wysyłania16. W tym momencie wybieramy do którego z naszych garaży mają wrócić samochody.
17.Trasa ostatnia uległa zmianie.

Standardowe wysyłanie samochodów – opcja 2
( auto pozostaje w garażu docelowym zlecenia )

Pozostanie w garażu docelowym18. Po zaznaczeniu tej opcji wszystkie auta jakie wyślemy pozostaną w tym przypadku w Gliwicach.

Wpis będzie ciągle uzupełniony o pozostałe opcje.
Komentarze będą kasowane, a ich słuszne uwagi uzupełnią wpis.

14 myśli nt. „Nowy system wysyłania

  1. Speedy skoro już tak bardzo zaangażowałeś się w wprowadzenie tych zmian, dało by się dodać opcje „Zawróć” widoczną przez 15 minut od wysłania auta? Chodzi o zawracanie aut błędnie wysłanych w trasę, a tylko 15 minut dlatego że auto będzie już za daleko od bazy.

    • Speedy jeszcze taka prośba, na stronie głównej niech będzie także informacja o przewidywalnym czasie powrotu aut. Nie wszyscy mają czas i chęci by spędzić 20h dziennie przed kompem, niektórzy wchodzą do gry by wysłać auta i dalej zajmują się czymś innym. Informacja o tym kiedy wrócą pojazdy jest bardzo przydatna, usunięcie jej spowoduje zamieszanie ponieważ nie będzie dało się zaplanować „wizyt” w CT. Wielu graczy planuje trasy na czas swojej nieobecności na koncie lub też dostosowuje inne zajęcia do czasu powrotu aut. Gdy nie będzie wiadomo o której powrócą nam auta, będziemy musieli zaglądać często do gry tracąc czas jaki moglibyśmy spędzić w inny sposób lub spowoduje że auta będą czekały bezczynnie w garażach a my będziemy wchodzić do gry na zasadach loterii „przyjechały już czy jeszcze jadą”. Rzecz jasna że czas powrotu zależy od wielu czynników, ale wiedza o której mniej więcej powrócą auta pozwala na jakieś zaplanowanie czasu. Przypuszczam że gdy nie będzie wiadomo o której auta powrócą, wielu graczy zacznie zaglądać do gry coraz rzadziej aż całkowicie ją porzucą, to nie będzie fajne bo gra może zacząć podupadać z powodu małego szczegółu. W te grę grają naprawdę różni ludzie, część ma mnóstwo czasu wolnego i dla nich nie będzie wielkim problemem zaglądać co 20 minut do gry. Ale sporo graczy poza grą mają domowe lub rodzinne obowiązki, ich nie stać na to by zaglądać bardzo często do gry. Możemy właśnie ich stracić bo odpowiedzialny człowiek wybierze rodzinę, dom, prace zamiast siedzenie przed monitorem po kilkanaście godzin dziennie by nic nie stracić z gry. Proszę przemyśl to dokładnie. Pozdrawiam Buran

  2. wszystko spoko ale generalnie to będzie więcej klikania np. przy wysłaniu z garażu A do B, trochę na siłę te dodawanie opcji użycia aut z garażu C do wykonania zlecenia z A z możliwością kończenia w D, z tego co widzę skomplikuje to życie takim graczom jak ja, czyli wysyłającym zazwyczaj z A do B…

    • Aktualnie wygląda to tak, że standardowo wykonujemy tyle samo klików co było w starym wysyłaniu, a dopiero chyba chcemy „pokombinować” to musimy się już trochę na klikać.

  3. czyli teraz mając w dwóch miastach flote wywrotek (np. białystok, ostrołęka) a mamy jedno duże zlecenie w białymstoku, a w ostrołęce brak możemy wysłać samochody z drugiego garażu do zlecenia z pierwszego. najssssssss…… :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>